Wellness v zahraničí

Čo je to wellness? Slovo „wellness“ je minca skladajúca sa z dvoch termínov „well being“ a „fitness“. Wellness a začali ho propagovať pred 30 rokmi v Amerike a zastáva myslenie, že pre spokojný život je nutný súlad mentálnej, fyzickej a psychickej strany.

 

Wellness v sebe zahŕňa všetky aktivity, ktoré prinášajú odpočinok, zotavenie a uvoľnenie celého organizmu a duševné osvieženie.
Všetko, čo dokáže prispieť k harmónii ducha a tela si môže nájsť miesto vo wellness programe. Ponuky na wellness pobyty sa čoraz viac ponúkajú v cestovných kanceláriách, v kúpeľoch a iných zariadeniach.

Ponuky wellness centier bývajú rôzne. Od pohybových aktivít (väčšinou vo vode) až po rôzne procedúry, ktoré sa vykonávajú v kúpeľoch.
Na Slovensku sa často stáva, že pod týmto názvom nájdete klasické fitnes centrum obohatené masážou alebo kozmetikou. Preto si treba ponuky dôkladne preštudovať a tak sa vyhnúť sklamaniu.

Wellness pobyty v zahraničí.
V zahraničí majú tieto centrá dlhšiu tradíciu a tak majú v ponuke viac možností, ktoré k wellness štýlu skutočne patria a aj starostlivosť o psychickú pohodu je väčšia. A tak darujete zdraviu ducha, duše a tela to najlepšie – rovnováhu a súlad.
Pozrite si ponuku cestovnej kancelárie adriatica. net, ktorá je zameraná na krajiny neďaleko od našich hraníc: Chorvátsko, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko a Taliansko.

Čo môžete nájsť v ponuke:
Aromaterapia: metóda používania rastlinných esenciálnych olejov s cieľom regenerácie (omladzovanie kože), relaxácie tela a duše, osvieženia. V kúpeľoch a masážach sa používajú éterické oleje získané z listov, kvetov, plodov a koreňov liečivých podľa individuálneho výberu klienta. Aromatická masáž sa odporúča ako kúra spevnenia kože, osobitne je účinná proti stresu, vnútornému nepokoju a zlému rozpoloženiu, pretože vplýva na rovnováhu osoby, ktorú masírujú.
Ayurvédska masáž: technika, ktorá bola založená na základe viac ako 5000 rokov starého učenia o rovnováhe ducha a tela a na kúru tela sa využíva sezamový olej, ktorý slabým prúdom leje na pokožku hlavy.
Cupping terapia: Starobylý druh čínskej masáže, pri ktorej masér používa šálky aby otvoril cestu telesným „meridiánom“ (časti tela, cez ktoré energia ide do všetkých orgánov) a tak vyvolal revitalizáciu celého tela.
Kneip terapia: druh hydroterapie, ktorá svoj účinok dosahuje menením chladnej a teplej vody. Teplá voda vyvoláva relaxáciu a zmierňuje strnulosť, kým chladná voda pomáha k zmierneniu bolesti.
Masáž vulkanickými kameňmi: Masáž, ktorá kombinuje 10 orientálnych techník masáže s teplotou a energiou vulkanických kameňov. Pomáha pri uvoľneniu unavených, boľavých svalov a eliminuje účinky stresu a únavy a vytvára vnútorný pocit pokoja a kľudu.
Shiatsu masáž: masáž pôvodom z Východu, ktorú terapeut uskutočňuje pritlačením prstov na telo pričom osoba leží na zemi ľahko oblečená.
Talasoterapia: terapia morskou vodou spôsobom kozmetických kúr tváre a tela, kúpeľov a masáží. Popri morskej vode sa v talasoterapii používajú soli, riasy, bahno a blato, ktoré sú bohaté na minerály, vitamíny a stopové prvky.
a mnoho ďalších .